fbpx

Vzhľadom k situácii aká momentálne panuje, naša dnešná oddychová hodina relax a restoratívnej jogy sa odkladá. To však neznamená, že prax jogy máte zanechať. Práve naopak. V tejto chvíli vám najviac prospeje.

Prinášam vám námet na krátku sekvenciu z restoratívnej jogy na odbúranie stresu, ktorý najviac oslabuje našu imunitu. Nasledujúca zostava pomáha uvoľniť napätie, pomáha ukotviť nás v prítomnosti a sústrediť sa na náš dych, ktorý je kľúčový.

Nájdite si polhodinku času pre seba. Ak nemáte bolster, pomôžte si dekami vankúšmi, pustite si relaxačnú hudbu, na internete je toho viac než dosť.

A ako na to?

1. Posaďte sa do príjemného sedu s vystretým chrbtom. Pošúchajte si dlane a položte si dlaň pravej ruky na pupok a dlaň ľavej ruky na oblasť srdca. Dýchajte do brucha po dobu 3 až 5 minút.

2. Pozícia striešky, adho mukha svanasána s oporou o bolster, prípadne inú pomôcku. Zotrvajte po dobu 2-3 minút.

3. Prejdite do polohy dieťaťa, balasány, položte trup na bolster a zotrvajte 3-5 minút na jednu i druhú stranu.

4. Podložte bolster pod oblasť panvy, oprite nohy o stenu a zotrvajte po dobu 10 minút. Ako ležíte v pozícii viparita karani, lomnej sviečky/vodopádu, skúste si predstaviť, ako každým výdychom sa z tela odplavuje napätie. Vnímajte oporu zeme pod vašim chrbtom. Vnímajte svoj dych.
Upozornenie: ak pociťujete nepríjemné pocity v tele, mravčenie, trpnutie, pozíciu urýchlene opustite.

5. Nakoniec sa uvoľnite v šavasáne po dobu 10 minút. Pod kolená si môžete dať bolster a na oči očný vankúšik. Jeho jemná levanduľová vôňa vám pomôže k hlbšiemu uvoľneniu.

Verím, že sa čoskoro opäť všetci stretneme. Opatrujte sa a zhlboka dýchajte 

Namasté🙏