fbpx

O mne

Príbeh Five Elements

Volám sa Bea.

Joga je pre mňa vášňou, ktorá mi už vyše 15 rokov pomáha na mojej ceste zvanej život. Rozvinutím jogamatky a postavením sa na ňu sa deň čo deň utvrdzujem v tom, aké krásne je, keď je človek sám sebou a aké dôležité je prijať sám seba.

Joga vnáša do života vnútorný pokoj a mier, zjednocuje myseľ, telo a dušu a spája nás s prítomným okamihom, aby sme vedome prežili každú jednu chvíľu.

Verím, že všetko, čo v živote potrebujeme, je už v nás, iba to čaká na svoje objavenie. Objavovať sa dá mnohými spôsobmi. Ja v tomto prípade staviam na svoju intuíciu a nechávam sa inšpirovať prítomným okamihom, spontánnym pohybom, hudbou a vami, ktorí prídete na lekciu.

Každá hodina je preto jedinečná. Plynie s dychom. Niekedy dynamicky a niekedy pomaly, relaxačne. Každý cvičí podľa svojich možností s rešpektom a úctou k svojmu telu, ktoré sa ponaťahuje a posilní, ale takisto uvoľní a odpočinie.

„Telo je tvoj chrám. Preto ho uchovávaj čisté a číre pre dušu, ktorá ho obýva.“

B.K.S. Iyengar

Na čo sa môžete tešiť

Cvičenia

Hatha Joga

Lekcia Hatha Jogy začína krátkym dýchacím cvičením, kedy sa prostredníctvom nášho dychu vnárame do seba samých a odpútavame sa od okolitého sveta, aby sme sa nasledujúcu hodinu naplno venovali IBA sebe. Pokračuje sa prípravnými cvičeniami, ktoré telo dôkladne pripravia na asány, jogové polohy. Počas celej lekcie sa kladie dôraz na zosúladenie pohybu s našim dychom. Koniec hodiny je zavŕšení príjemnou relaxáciou.

Hatha Joga - Fascie

Fascie sa často nazývajú „orgánom formy“. Prechádzajú celým našim telom a obaľujú svaly, orgány, jednotlivé svalové vlákna, dokonca aj cievy a nervy. Klasická joga veľmi účinne fascie trénuje a posilňuje, ale bežné cvičenie asán obsiahne iba základné fasciálne línie. Preto sa na lekciách zameriame na doplnenie tradičných asán o rôzne varianty pohybov a ich modifikácie.

 

Restoratívna Joga

Restoratívna Joga pre začiatočníkov je hlboko uvoľňujúca prax jogových pozícií za použitia jogových pomôcok pre dokonalé uvoľnenie tela a mysle. Zaujatie jogových pozícií je pomalšie a výdrž za pomoci jógových pomôcok je dlhšia, aby sa telo cítilo maximálne pohodlne. Ak obľubujete relaxácie, tak pri restoratívnej joge Vás to čaká, a to po dobu celých 75 minút.

Joga Workshopy

Už tento rok začíname s organizovaním krátkych joga workshopov spojených s praktickými ukážkami cvičení. Workshopy sú na rôzne témy súvisiace s jogou a majú za cieľ priblížiť jogové cvičenia z teoretickej roviny a prakticky si vyskúšať aplikáciu teórie rovno na hodine jogy. V prípade záujmu o takýto druh podujatia, radi vám poskytneme viac informácií na emailovej adrese: joga@fivelements.sk

Relax Joga

Relax Joga je vhodná pre všetkých, ktorí hľadajú uvoľnenie a vypnutie od každodenných starostí. Cviky sú nenáročné s dôrazom na dýchanie na odbúranie stresu. Počas hodiny Relax Yogy harmonizujeme svoje telo a nachádzame pokoj v mysli i duši.

 

Joga víkend

Joga víkend je víkend plný jogy, oddychu a wellnes, ktorý sa už tradične koná v prostredí pod tatranskými štítmi. Organizujeme ho každý rok na jar a na jeseň a je vhodný pre všetkých, ktorí hľadajú uvoľnenie a vypnutie od bežného života. Víkendový trojdňový pobyt je pestrou paletou jogových cvičení priamo na jednom mieste  s možnosťou využiť wellness hotela a nádhernú okolitú prírodu na výlety alebo prechádzky.