fbpx

Uttanasána, predklon v stoji, naťahuje oblasť chrbta a zadnú stranu nôh, predlžuje a uvoľňuje chrbticu a krk. Pôsobí obnovujúco na tráviaci a reprodukčný systém, pomáha pri liečbe astmy, uľavuje pri bolesti hlavy, redukuje nízky krvný tlak a anémiu. Asána pôsobí upokojujúco na myseľ, odporúča sa ako liek na mentálnu a psychickú únavu.

Asána sa vzťahuje k obdobiu vlastného sebapozorovania. Možno sa naakumulovala psychická a mentálna únava, kedy sa vaša pozornosť obracia do vnútra na oddych, dobitie energie a nájdenie vlastného centra. Dobre sa o seba starajte.

Doprajte si dostatok času na pozorovanie, porozumenie a prijatie všetkého, čo sa vo vašom vnútri deje. Nechajte vyplávať na povrch všetky skryté a nedoriešené  pocity, ktoré sa objavia. Nechajte ich preplávať a osloboďte sa od nich. Verte tomuto procesu, buďte odvážny.

Počas praxe asány, v predklone, sa dívate na situácie hore nohami, čím získavate novú perspektívu. Postaviť sa a čeliť svojim temným stránkam vedie k osvietenejšiemu štádiu bytia. Odovzdajte sa gravitácii a verte, že zem absorbuje vaše trápenie a starosti.

Majte radosť z krátkodobej izolácie, uvoľnite sa a poďakujte sa za tieto dary. Už čoskoro budete pripravení otvoriť sa svetu silnejší, múdrejší, sebavedomejší a v neposlednom rade slobodnejší, ako ste boli predtým.

„Poznať druhých je múdrosť. Poznať seba je najväčšia múdrosť.“

Lao-C‘

Namasté🙏