fbpx

Japa mála „Správny smer“

28,90 

Súprava japa mály a ručne maľovaného  vrecúška na japa málu so symbolom ÓM v tyrkysovom prevedení.

1 na sklade

Katalógové číslo: Prod004 Kategória: Značky: , , , ,

V sete „Správny smer“ nájdete súpravu ručne maľovaného  vrecúška na japa málu so symbolom Óm a  japa málu, ktorá slúži ako pomôcka pri recitácii mantier. Japa mála má 54 korálok a je menšou verziou klasickej 108 korálkovej. Vďaka menším rozmerom je príjemná na každodenné nosenie ako náramok. A zároveň svoju japa málu máte kedykoľvek pri sebe.

Japa mála je vyrobená z polodrahokamov -  amazonitu, čierneho ónyxu a lotosového jaspisu. Amazonit je kameňom nádeje, prosperity a dôvery v lepšiu budúcnosť.

Prečo ÓM?

ÓM je posvätný zvuk, duchovní znak a mantra. Je to prvotný zvuk, vibrácia, z ktorých vznikol celý vesmír. Symbol ÓM má 4 oblúčiky, ktoré charakterizujú štyri stavy vedomia. Dolný oblúčik symbolizuje bdenie. V tomto stave vedomia každý z nás trávi značnú časť svojho života – aktivity, konanie, myslenie, hodnotenie, uvedomovanie si. Horný menší oblúčik symbolizuje hlboký spánok, v ktorom si myseľ prestáva uvedomovať seba samú. Oblúčik medzi dolným a horným symbolizuje snívanie. Ide o mentálne spojenie, kedy sú zmysly  nasmerované dovnútra. Bod nad najvyšším oblúčikom znázorňuje stav turíja - absolútne vedomie jednoty a precítenie prvotnej vibrácie. Oddelenosť polkruhom symbolizuje máju - ilúziu, ktorou sa vnímame oddelene od prapodstaty.

 

Ako sa  Japa mála používa?

Japa málu uchopte do pravej ruky a začnite s korálkou naľavo od Guru korálky  (to je tá najväčšia korálka).  Palcom a prostredníkom prevracajte korálky v smere hodinových ručičiek. Používanie ukazováku sa neodporúča, nakoľko predstavuje naše ego. Keď dôjdete ku Guru korálke, tú neprekračujte a  pokračujte späť opačným smerom.

Produkty sú dodávané v darčekovom balení a balíček stačí už len podarovať.

 

Veľkosť:

Japa mála - veľkosť korálok 8mm, dĺžka strapca cca 7 cm. Dĺžka mály vrátane strapca je približne 30 cm.

Vrecúško na japa málu: cca 15x19 cm

Materiál:

Japa mála: amazonit, čierny ónyx, lotosový jaspis

Vrecúško na japa málu: 100% bavlna

Ďalšie informácie

Hmotnosť 0,1 kg
Rozmery 19 × 15 cm

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Tento produkt môžu ohodnotiť len prihlásení zákazníci, ktorí si ho kúpili.