fbpx

Čakrová Japa mála II.

35,90 

Súprava čakrovej japa mály  a ručne maľovaného vrecúška na japa málu so symbolom ÓM v zlatom prevedení.

Dostupné na objednávku

Katalógové číslo: Prod006 Kategória: Značky: , , , , , ,

V sete Čakrová Japa mála  nájdete súpravu ručne maľovaného  vrecúška na japa málu so symbolom Óm v zlatom prevedení a  japa málu, ktorá slúži ako pomôcka pri recitácii mantier. Japa má 54 korálok, ktoré sú od seba oddelené striebornými guličkami a je menšou verziou klasickej 108 korálkovej. Vďaka menším rozmerom je príjemná na každodenné nosenie ako náramok. A zároveň svoju japa málu máte kedykoľvek pri sebe.

Čakrová Japa mála je vyrobená z polodrahokamov: ónyx, granát, červený achát, korál, karneol, citrín, krištál,  rodonit, achát fuchsia, ruženín, morganit, slnečný kameň, avanturín, akvamarín, achát s chalcedónom,  lapis lazuli, sodalit, dumortierit, lepidolit, ametyst, rudraksha.

Čakry

Čakry predstavujú energetické centrá človeka. Máme sedem základných čakier:

Muladhára, koreňová čakra je základom energetického systému čakier a je umiestnená v oblasti krížovej kosti a kostrči. Symbolizuje ju červená farba, farba vášne, sily a životnej energie.

Svadhisthana, sakrálna čakra je základná a rozhodujúca čakra pre oblasť emócií a sexuality. Umiestnená je v oblasti podbrušia a spája sa s oranžovou farbou, ktorá podporuje kreativitu a chuť do života.

Manipura, čakra solar plexu  predstavuje naše slnko, naše centrum sily. Nachádza sa v oblasti pupka a vzťahuje sa k žltej farbe, farbe aktivity, optimizmu a chuti do života.

Anaháta, srdcová čakra sa spája so zelenou ako aj ružovou farbou. Ružová farba je symbolom nehy, jemnosti a lásky. Nachádza sa v oblasti srdca, v strede nášho hrudníka.

Višuddhi, krčná čakra sa nachádza v oblasti krku. Nachádza sa tu centrum vyjadrovacích schopností, komunikácie a inšpirácie. Spája sa so svetlomodrou farbou, farbou veselej bezstarostnosti a otvorenosti.

Adžňa, čakra tretieho oka sa nachádza uprostred čela. Šiestou čakrou sa dovršuje vedomé vnímanie bytia. Je to sídlo duchovných síl, intelektuálnych schopností rozlišovania, pamäti a vôle, na telesnej úrovni najvyššie riadiace centrum centrálnej nervovej sústavy. Spája sa s tmavomodrou farbou, farbou pokoja, mieru, vnútornej a vonkajšej harmónie.

Sahasrára, korunná čakra sa nachádza uprostred nad temenom hlavy. Je sídlom najvyššej dokonalosti v človeku. Obsahuje v sebe všetky farby dúhy, prevláda však fialová - farba duchovna, mystiky, inšpirácie a originality.

 

Ako sa  Japa mála používa?

Japa málu uchopte do pravej ruky a začnite s korálkou naľavo od Guru korálky  (to je tá najväčšia korálka).  Palcom a prostredníkom prevracajte korálky v smere hodinových ručičiek. Používanie ukazováku sa neodporúča, nakoľko predstavuje naše ego. Keď dôjdete ku Guru korálke, tú neprekračujte a  pokračujte späť opačným smerom.

Produkty sú dodávané v darčekovom balení a balíček stačí už len podarovať.

 

Veľkosť:

Japa mála - veľkosť korálok 8mm, dĺžka strapca cca 7 cm. Dĺžka mály vrátane strapca je približne 30 cm.

Vrecúško na japa málu: cca 15x19 cm

Materiál:

Japa mála: ónyx, granát, korál, karneol, citrín, krištál,  rodonit, achát, ruženín, morganit, slnečný kameň, avanturín, akvamarín, achát s chalcedónom,  lapis lazuli, sodalit, dumortierit, lepidolit, ametyst, rudraksha.

Vrecúško na japa málu: 100% bavlna

Ďalšie informácie

Hmotnosť 0,1 kg
Rozmery 19 × 15 cm

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Tento produkt môžu ohodnotiť len prihlásení zákazníci, ktorí si ho kúpili.