fbpx

Halasána, pozícia pluhu, je nositeľom správy, ktorá nám hovorí, že ak chceme zasadiť semienko nášho rozvoja, musíme najprv prekonať prekážky, ktoré sú skryté pod povrchom. Podobne ako je to v prípade pôdy. Na to, aby sme mohli zbierať plody, je potrebné pluhom preorať pôdu, odstrániť burinu, ktorá ohrozuje našu úrodu, a odhaliť to, čo ostáva skryté.

Táto pozícia nás pozýva nazrieť pod povrch a poradiť si s mentálnou a fyzickou „burinou“, tak aby sme posilnili náš charakter a prekonali svoje limity.

Kľúčovým slovom pre túto asánu je sebestačnosť. Čo zasadíte, to i zožnete. Odstránili ste preto všetko škodlivé z tela a mysle? Ako semená zasievate? Sú to semená múdrosti, porozumenia a lásky?

A napokon, pozícia testuje odvahu a pokoj. Hľadá odpovede na otázky: Ste schopný ostať v pokoji i v nepriaznivých podmienkach? Máte pocit klaustrofóbie, tým, že v asáne máte stiesnené možnosti dýchania a obmedzený priestor? Ako si viete poradiť v stiesnených a nepríjemných situáciách?

Na to, aby ste z nich vyšli silnejší a lepší, potrebujete sa naučiť uvoľniť sa z nich, akokoľvek nepríjemné sú.

Pozícia stimuluje zažívací a reprodukčný systém, reguluje štítnu žľazu a krvný tlak. Zmierňuje bolesť hlavy, nespavosť a kŕče v nohách. Prispieva k spaľovaniu tuku v oblasti brucha, detoxikuje a obnovuje vnútorné orgány.

Namasté🙏