fbpx

Garudasána, pozícia orla, symbolizuje spirituálnu ochranu, silu, odvahu, správny úsudok a múdrosť. Orol má jedinečnú schopnosť vidieť skryté pravdy a pozerať sa na veci ako na jeden celok.

Asána nás nabáda k sústredeniu sa. Na to je potrebné zaujať stálu a pevnú polohu, ustáliť svoju myseľ a nájsť svoj stred. Poobzerajte sa jasným pohľadom vôkol seba, pozorujte a snažte sa pochopiť okolie. Akonáhle budete mať prehľad nad situáciou, starostlivo zvážte nasledovné kroky.

Dominantnými prvkami asány sú prehľad, prezieravosť a predvídanie.To nás smeruje k sile, múdrosti, trpezlivosti a k opatrným, ale zároveň odvážnym činom v správnom čase. Rovnováha v asáne symbolizuje dokonale kontrolovaný let orla, ktorý v sebe ukrýva pôvab, dôstojnosť, silu, rovnováhu, ako i túžbu po slobode. Rozšírte svoje vnímanie a nechajte sa viesť múdrosťou orla.

Pozícia orla rozvíja jasné myslenie, upokojuje myseľ, rozvíja intuíciu a kreativitu. Posilňuje nohy, napomáha liečbe osteoporózy, upokojuje nervovú sústavu, pestuje trpezlivosť a vôľu.

Namasté🙏