fbpx

Delfín predstavuje symbol múdrosti, harmónie, slobody a dôvery. Spája sa radosťou z komunikácie, ktorú vedieme či už sami so sebou alebo s našim okolím. Pozícia delfína v sebe spája dve vzájomné závislé záležitosti, a to silu dychu a uvoľnenie emócií. Na to, aby sme mohli spirituálne rásť, potrebujeme si dopriať slobodu ponoriť sa hlboko do svojho vnútra a porozumieť svojim pocitom.

Delfíny sa považujú za „anjelov strážnych“ pre námorníkov v nebezpečných situáciách, kedy ich vyzývajú k uvoľneniu sa, dôvere a k radosti zo života. Povzbudzujú nás k návratu k svojim koreňom, k znovuobjaveniu lásky, priateľstva a nevinnosti. Ak ťažko pracujete, ak ste sa uzavreli do seba, tak práve teraz je ten čas vyjsť von, otvoriť sa a tešiť sa zo života.

O kvalitu dychu je dôležité dbať aj po fyzickej stránke. V akom životnom prostredí žijete a pracujete? Je tam čistý vzduch?  Nefajčíte príliš? Alebo sa iba zdráhate zhlboka nadýchnuť? Neodkladajte zmenu, ak vám to pomôže ľahšie dýchať.

Pozícia delfína má podobné benefity ako pozícia striešky. Posilňuje a veľmi efektívne narovnáva chrbát, ramená a lopatky. Otvára oblasť hrudníka a panvy.

Namasté🙏