fbpx

Máte málo času, ale aj napriek tomu si chcete dopriať čas pre seba a precvičiť svoje telo? Vyskúšajte teda túto jednoduchú jogovú zostavu, ktorá podporí vašu mobilitu, silu, rovnováhu a dodá energiu.

10 jednoduchých jogových póz na každý deň

1. a 2. Mardžariasána – v pozícii mačky dochádza k ohýbaniu chrbtice, k ponaťahovaniu chrbtových svalov, krku, ako aj celej prednej časti trupu. Ak je asána zosúladená s dychom, má upokojujúci vplyv na myseľ.

3. Ardha anjanejasána – pozícia dorastajúceho polmesiaca naťahuje chrbticu a krk, prebúdza a energetizuje telo a otvára oblasť hrudníka, čím prispieva k dobrej nálade. Zlepšuje rovnováhu a koncentráciu. Asána je prospešná pre všetkých bežcov, cyklistov, ako aj tých, ktorí väčšinu dňa trávia sedením, či už v kancelárii alebo v aute.

4Virabhadrasána II – asána bojovníka pôsobí na vnútorné stehná, slabiny, hrudník a ramená. Posilňuje nohy, zlepšuje vytrvalosť a sústredenie.

5. Uttihita trikonasána – posilňuje a narovnáva celé naše telo. Asána je veľmi prospešná pri skolióze, bolestiach chrbta, napráva problémy v bedrách, kolenách, členkoch a pomáha aj pri plochých chodidlách.

6. Vrkšasána – pozícia stromu zlepšuje rovnováhu, vytvára vonkajšiu rotáciu v bokoch, posilňuje členky, nohy a chrbticu, zlepšuje koncentráciu a stišuje myseľ.

7. Šalabhasána – pozícia kobylky predlžuje a omladzuje chrbticu, pomáha pri skolióze, kyfóze a stuhnutosti kĺbov, pomáha tráveniu, otvára naše srdce a zlepšuje náladu.

8Setu Bandhasána – poloha mostíka posilňuje nohy, hlavne lýtka, a naťahuje predný stehenný sval. Pôsobí uvoľňujúco na oblasť ramien a krku, podporuje trávenie. Oživuje celé telo a pomáha pri únave, úzkosti a nespavosti.

9Gómukhsasána – pozícia hlava kravy (kraví pysk) uvoľňuje ramená, predlžuje krk, naťahuje svaly na vnútornej i vonkajšej strane stehien, ktoré sú zriedkavo zapájané počas cvičenia. Asána dodáva pocit uzemnenia a uvoľňuje napätie v oblasti panvy.

10. Modifikovaná viparita karani – pozícia vodopádu pôsobí uvoľňujúco na dolné končatiny, prospieva pri kŕčových žilách, uľavuje pri migréne a nespavosti. Stimuluje zažívací a reprodukčný systém, upokojuje myseľ a omladzuje celé telo

 

Namasté