fbpx

Japa mála „Slnko a Mesiac“

28,90 

Súprava japa mály a ručne maľovaného  vrecúška na japa málu so symbolom Slnka a Mesiaca.

1 na sklade

Katalógové číslo: Prod003 Kategórií: Značky: , , ,

V sete „Slnko a Mesiac“ nájdete súpravu ručne maľovaného  vrecúška na japa málu so symbolom Slnka a Mesiaca a  japa málu, ktorá slúži ako pomôcka pri recitácii mantier. Japa mála má 54 korálok a je menšou verziou klasickej 108 korálkovej. Vďaka menším rozmerom je príjemná na každodenné nosenie ako náramok. A zároveň svoju japa málu máte kedykoľvek pri sebe.

Japa mála je vyrobená z polodrahokamov -  amazonitu, avanturínu, citrínu, krištáľu, jadeitu a opalitu. Avanturín vnáša do života radosť a príležitosť, amazonit upokojenie a citrín symbolizuje pohodu, teplo, vitalitu, istotu a dôveru.

 

Ida a Pingala nádi

Ida, Pingala a Šušumna patria medzi dôležité energetické dráhy, tzv. nádi v našom tele.

Ida sa spája s Mesiacom, chladom a so ženským aspektom. Ida sa vzťahuje k ľavej nosnej dierke, vplýva na parasympatikus - tú časť autonómneho nervového systému, ktorý je zodpovedný za oddych, uvoľnenie, spánok a trávenie.

Oproti nej je Pingala nádi, ktorá sa spája so Slnkom, teplom a s aktívnym mužským aspektom. Pingala nádi sa vzťahuje k pravej nosnej dierke a stimuluje sympatikus, tú časť nervovej sústavy, ktorá pripravuje organizmus k útoku, obrane alebo k úteku.

Ako sa  Japa mála používa?

Japa málu uchopte do pravej ruky a začnite s korálkou naľavo od Guru korálky  (to je tá najväčšia korálka).  Palcom a prostredníkom prevracajte korálky v smere hodinových ručičiek. Používanie ukazováku sa neodporúča, nakoľko predstavuje naše ego. Keď dôjdete ku Guru korálke, tú neprekračujte a  pokračujte späť opačným smerom.

Produkty sú dodávané v darčekovom balení a balíček stačí už len podarovať.

 

Veľkosť:

Japa mála - veľkosť korálok 8mm, dĺžka strapca cca 7 cm. Dĺžka mály vrátane strapca je približne 30 cm.

Vrecúško na japa málu: cca 15x19 cm

Materiál:

Japa mála: amazonit, avanturín, citrín, krištáľ, jadeit a opalit

Vrecúško na japa málu: 100% bavlna

Ďalšie informácie

Hmotnosť 0,1 kg
Rozmery 19 × 15 cm

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Tento produkt môžu ohodnotiť len prihlásení zákazníci, ktorí si ho kúpili.